Володимир Зеленський у Вільнюсі зустрівся з президентами Чехії та Румунії: деталі переговорів

Володимир Зеленський у Вільнюсі зустрівся з президентами Чехії та Румунії: деталі переговорів

Президент Володимир Зеленський у ході офіційного візиту до Вільнюса провів вже низку зустрічей зі своїми колегами з різних країн. Зокрема глава української держави зустрівся з президентами Чехії та Румунії.

Спочатку Володимир Зеленський мав розмову з главою чеської держави Петром Павелом. Сторони обговорили ситуацію на полі бою, російські обстріли енергетичної інфраструктури України та потреби української держави у енергообладнанні.

"Обговорили оборонну підтримку України та посилення співпраці в галузі ОПК, нашу інтеграцію до ЄС і НАТО й укладення двосторонньої безпекової угоди", - додав президент Зеленський та подякував йому за непохитну підтримку України.

Згодом український президент також зустрівся з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом. Сторони обговорили взаємодію в оборонній сфері.

"Поінформував про російські обстріли Дністровської ГЕС. Українська ППО потребує посилення для створення надійного повітряного щита.

Окремо говорили про роботу експортного коридору України з Румунією та Молдовою. Цінуємо позицію Румунії в питанні транзиту української агропродукції", - заявив Володимир Зеленський.

Крім того він наголосив, що Румунія досить суттєво допомагає Україні забезпечувати глобальну продовольчу безпеку, яка опинилася під загрозою через розв’язану росією війну.

Як повідомляли "Ми-Україна", Латвія протягом поточного року надасть Україні військову підтримку на близько 112 мільйонів євро, повідомив президент Володимир Зеленський.

Головне