Верховна Рада проголосувала за новий склад Кабміну: повний список

Верховна Рада проголосувала за новий склад Кабміну: повний список

Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів України 17 липня. "За" список міністрів проголосували 253  народних депутатів.

Урядовці нового Кабінету міністрів:

 

  • Федоров Михайло Альбертович - перший віце-прем’єр-міністр України - міністр цифрової трансформації України;
  • Кулеба Олексій Володимирович - віце-прем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій України;
  • Качка Тарас Андрійовиа - віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
  • Бідний Матвій Вікторович - міністр молоді та спорту України;
  • Галущенко Герман Валерійович - міністр юстиції України;
  • Гринчук Світлана Василівна - міністр енергетики України;
  • Калмикова Наталія Фернандівна - міністр у справах ветеранів України;
  • Клименко Ігор Володимирович - міністр внутрішніх справ України;
  • Лісовий Оксен Васильович - міністр освіти і науки України;
  • Ляшко Віктор Кирилович - міністр охорони здоров’я України;
  • Марченко Сергій Михайлович - міністр фінансів України;
  • Соболев Олексій Дмитрович - міністр економіки, довкілля та сільського господарства України;
  • Улютін Денис Валерійович - міністра соціальної політики, сім’ї та єдності України.

 

голосування Верховна рада 17 липня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Денис Шмигаль йде з посади прем'єр-міністра: як змінилась країна під час його керівництва урядом

Перед цим Рада призначила Юлію Свириденко прем'єр-міністром України. За її кандидатуру проголосували 262 народні депутати.

Що відомо про міністрів?

 

Хто такий Тарас Качка

До цього Качка обіймав посаду заступника міністра економіки, з 2019 року виконував обов’язки торгового представника України.

Тарас Качка народився у 1979 році в Кіровоградській області, здобув освіту в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. У 2016-2019 роках працював у фонді “Відродження” як заступник виконавчого директора.

Хто така Світлана Гринчук

Гринчук родом із Чернівців, має економічну освіту та вчений ступінь кандидата економічних наук.

Серед перших державних посад - керівництво департаментом у Мінекології, який опікується питаннями клімату та озонового шару. У подальші роки Гринчук працювала радницею у Кабміні та Міністерстві фінансів.

Наприкінці липня 2022 року стала заступницею міністра довкілля з питань євроінтеграції. Восени 2023-го приєдналася до команди Міністерства енергетики.

А вже 5 вересня 2024 року очолила Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Хто такий Денис Улютін

Улютін здобув фінансову освіту в Академії державної податкової служби України, де отримав ступінь магістра.

Його кар’єрний шлях розпочався з роботи в Апараті прем'єр-міністра, де він працював у 2010-2016 роках. Потім очолював Патронатну службу Міністерства фінансів, а згодом обіймав посаду заступника держсекретаря Кабміну.

У серпні 2019-го розглядався серед кандидатів на керівника Держгеокадастру.

З квітня 2020 року - перший заступник очільника Мінфіну. Має чинний ранг держслужбовця третього класу.

Що відомо про Дениса Шмигаля

Денис Шмигаль родом зі Львова, там і здобув освіту. Має досвід стажування за кордоном - у Німеччині пройшов навчальну програму, організовану тамтешнім міністерством економіки.

У 2009 році став керівником департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі у Львівській ОДА.

У 2014 році балотувався до Верховної Ради як самовисуванець, а в 2015-му - до Львівської облради від “Народного контролю”. У червні 2019 року претендував на посаду голови Львівської ОДА, але тоді був обраний інший кандидат.

4 березня 2020 року Денис Шмигаль став прем’єр-міністром України. Його кандидатуру запропонував президент, а парламент підтримав її більшістю. Його урядування стало рекордним за тривалістю серед усіх прем’єрів в історії країни - він перебував на посаді з 4 березня 2020 року до 16 липня 2025 року.

Хто такий Олексій Соболев

Соболеву 41 рік, родом - із Києва.

Вищу освіту здобув у Київському національному економічному університеті. Також має міжнародну фінансову сертифікацію CFA.

Свою кар'єру розпочав у приватному секторі. У 2015-2016 роках працював радником міністра інфраструктури.

У 2016-2018 роках координував проєкт Prozorro.Sale від Transparency International Ukraine, а згодом очолив державне підприємство. Входив до наглядових рад державних і професійних інституцій (CFA Society Ukraine та CoST Ukraine).

У 2023-му Соболев став заступником міністра економіки, з липня 2024 року виконує обов’язки першого заступника міністра економіки.

Хто така Наталія Калмикова

Калмикова очолила Міністерство у справах ветеранів 5 вересня 2024 року. До цього вона обіймала посаду заступниці міністра оборони.

Має медичну та управлінську освіту: у 2005 році завершила навчання у Вінницькому національному медичному університеті, а згодом отримала ступінь магістра з публічного управління у Вінницькій академії неперервної освіти.

З 2008 по 2017 рік працювала продукт-менеджеркою у приватній фармацевтичній компанії. Потім приєдналася до благодійного фонду “Повернись живим”, де очолювала військовий відділ. У 2021 році працювала радницею з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ.

З 2014 року допомагала армії, за період співпраці з сектором безпеки і оборони нагороджена низкою відзнак та медалей Міністерства оборони, видів та родів військ ЗСУ.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, джерела в дипломатичних колах спростовують інформацію, що призначення Рустема Умєрова послом України у США "не погодили" США.

Головне