Верховна Рада України під час засідання у понеділок, 29 травня, проголосувала за встановлення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. За рішенням 317 парламентарів, щороку цей день буде вихідним.
"Від сьогодні 8 травня офіційно вихідний день і День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років", - повідомив народний депутат із парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк.
Він також додав, що проголосований закон "Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років" (№ 9278) набуде чинності з наступного дня за днем його опублікування.
Нагадаємо, у 2015 році Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Відповідно до документу, 8 травня в Україні стало Днем пам’яті та примирення. А 9 травня відзначався День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Однак після сьогоднішнього голосування 9 травня його більше відзначати не будуть.
Реакція влади на встановлення в Україні Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
"Тепер офіційно! Ми в одному ідеологічному контексті з цивілізованим світом. 8 та 9 травня ми відзначаємо разом зі всією Європою", - прокоментував рішення міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Він наголосив, що запровадивши 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом, Україна долучилася до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні.
"Це дійсно історичні рішення. Таким чином ми вкотре підтверджуємо свій європейський світогляд і позбавляємось всього радянського", - додав Ткаченко.
Як повідомляли "Ми-Україна", Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді 9 травня встановити нове свято – День Європи. Також він хоче 8 травня святкувати День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.