В Україну з ТОТ повернули ще одну дитину

В Україну з ТОТ повернули ще одну дитину

На підконтрольну Україні території з окупації повернулась ще одна дитина. Українського підлітка повернули з підконтрольної частини Херсонської області, повідомив очільник місцевої ОВА Олександр Прокудін.

"Два роки неповнолітньому хлопцю довелося жити в окупації та ходити до російської школи. Найбільше юнака лякало, що після так званої "юнармії", росіяни змусять його воювати проти Батьківщини", - зазначив він. 

Зараз юнаку 17 років. Весь період перебування на території, яку захопив ворог, він мріяв про повернення.

Визволити неповнолітнього з ТОТ допомогла команда організації "Save Ukraine". На стогодні підіток разом з сім'єю перебуває у бепечному місці, з родиною працюють фахівці-психологи. 

За даними ОВА, в цілому від січня з  тимчасово окупованої частини Херсонщини вдалось повернути вже 48 українських дітей. 

Нагадаємо, 29 березня з лівобережжя Херсонщини, яку тримають під контролем військовослужбовці рф, на підконтрольну Україні територію повернулось троє дітей. Йдеться про трьох хлопців, найменшому - п'ять років. Ще двом неповнолітнім 11 та 14 років. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у грудні Офіс омбудсмана кількість викрадених та вивезених з України дітей. Попередня цифра озвучив - 19 540 неповнолітніх, йдеться лише про осіб, депортація яких була офіційно підтверджена. У відомстві наголосили на тому, що "якщо ми будемо повертати одну дитину кожного дня, то нам треба буде 55 років".

 

Головне