В Україні змінили правила ввезення гуманітарної допомоги: що варто знати

В Україні змінили правила ввезення гуманітарної допомоги: що варто знати

В Україні розпочав функціонувати новий механізм ввезення гуманітарної допомоги. Тепер електронна система реєстрації гуманітарної допомоги діє в тестовому режимі, що включає в себе подання електронних декларацій під час ввезення допомоги.

Про це розповіла міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі "Ми-Україна".

"Як тільки ви розумієте, що хочете перевозити гуманітарні вантажі, одразу внесіть себе у цю систему, бо отримувати гуманітарну допомогу можуть тільки зареєстровані отримувачі. Подача онлайн декларацій (їх можна і паперово подати), але для онлайн є певне спрощення. По-перше, це можуть бути працівники організації, а не керівник. Їм треба зайти зі своїм КЕП фізичної особи і вказати, яку організацію вони хочуть представляти. Цей запит висвітлюється у кабінеті організації і керівник підтверджує повноваження. При чому він може постійно змінювати цих людей", - зауважила вона.

За її словами, під кожен окремий вантаж можуть бути різні люди.

Крім того, система дозволяє робити чорнетки декларацій – коли точно можна розуміти обсяги і кількість товару можна внести зміни і відправити на митницю декларацію. Водію нічого на митниці не треба заповнювати, а просто вказати унікальний код декларації.

"Як завозиться гуманітарна допомога для військових частин. Труднощі з військовими частинами можуть бути, бо не всі зареєстровані, як отримувачі. Їм просто треба заповнити паперову декларацію і вказати номер військової частини – не потрібно навіть коду отримувача. Це стосується всіх товарів, включно з автомобілями. Є нюанс – є багато людей, які везуть допомогу напряму військовослужбовцям. Відповідно до закону, треба робити наступним чином: допомога має бути на отримувача, на громадську організацію або фонд оформлена, а потім може бути без проблем роздана військовослужбовцям", - сказала Жолнович.

Варто додати, що це не стосується автомобілів – законом це поки що не передбачено.

Як писав "Ми-Україна" раніше, блокування кордону може призвести до проблем з паливно-мастильними матеріалами.

Головне