В МЗС відреагували на рішення рф про паспортизацію викрадених українських дітей

В МЗС відреагували на рішення рф про паспортизацію викрадених українських дітей

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на рішення росії про паспортизацію викрадених українських дітей. 

У пресслужбі українського зовнішньополітичного відомства зазначили, що такий крок окупантів є порушенням законодавства України, норм міжнародного права та прав дітей.

"4 січня 2024 року президент російської федерації підписав указ "Про визначення окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявою про прийняття до громадянства російської федерації"… Цей черговий "нормативно-правовий акт", окрім його спрямованості задовольнити за рахунок мігрантів демографічні потреби країни-агресора задля продовження збройної агресії проти України, також грубо порушує законодавство України, норми міжнародного права та права дітей - громадян України, які під час широкомасштабної наступу рф були примусово переміщені на територію держави-агресора. Такі дії порушують норми міжнародного гуманітарного права, є нікчемними та не створюють жодних правових наслідків", - наголосили в МЗС України.

Також у відомстві додали, що дане рішення рф не дозволить українським дітям у майбутньому повернутися на Батьківщину.

"Міністерство закордонних справ України вчергове наголошує, що всі діти-громадяни України, які були примусово переміщені на територію рф під надуманим приводом так званого "гуманітарного захисту", залишаються громадянами України. Українська влада продовжує вживати всіх можливих заходів для захисту їхніх законних прав і свобод", - наголосили у відомстві.

Водночас в МЗС звинуватили рф у "насильницькій асиміляції українських дітей" та спробі "позбавлення їх власної Батьківщини".

"Закликаємо Міжнародний кримінальний суд взяти до уваги ці дії керівництва рф з переведення українських дітей з однієї національної групи в іншу, у тому числі шляхом примусового надання їм громадянства рф, що є однією з ознак геноциду", - додали у МЗС України.

Як повідомляли "Ми-Україна", Україні вдалося повернути з тимчасово окупованої Херсонщини 12-річного підлітка.

Головне