Підрив Каховської ГЕС: В "Енергоатомі" розповіли про можливі наслідки для ЗАЕС

Підрив Каховської ГЕС: В

Підрив росіянами Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС, проте ситуація контрольована.

Про це запевнили в НАЕК "Енергоатом".

Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції.

Наразі ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники.

"Енергоатом" стежить за діями окупантів на ЗАЕС разом з іншими міжнародними організаціями, що присутні на станції, зокрема, МАГАТЕ. 

В разі зміни ситуації "Енергоатом" обіцяє оперативно повідомити про стан справ.

Нагадаємо, російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС. Уточнюються масштаби руйнувань. Із низки населених пунктів почали евакуацію мешканців.

“За п’ять годин вода досягне критичного рівня. Розпочалася евакуація жителів небезпечних районів, усі служби працюють. Прошу зібрати документи та речі першої необхідності та чекати на автобуси евакуації. Окремо звертаюся до мешканців Лівого берега. Прошу зробити все можливе, щоб убезпечити себе та врятувати своє життя . Негайно залиште небезпечні території”, – заявив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін

У Міністерстві внутрішніх справ повідомили про список населенних пунктів, з яких здійснюватиметься евакуація мешканців. Йдеться про села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.

Як писав "Ми-Україна" раніше, причиною загибелі двох курсантів Національного університету цивільного захисту у Харкові міг стати вибух артснаряду до самохідної артилерійської установки “Піон”.

Головне