Підготовка до опалювального сезону є одним із пріоритетів уряду України. Шмигаль особисто перевірив хід реконструкції об’єкта теплової генерації на Донеччині.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у себе в Telegram.
“Розбудова децентралізованої енергосистеми є ключовим елементом, що допоможе забезпечити наші громади теплом і світлом. За підтримки USAID ми передали дві когенераційні установки для котелень, що забезпечать їх незалежність. Наразі триває їхнє встановлення, а загалом планується встановити чотири енергоефективні котли по 10 МВт кожен”, - сказав Шмигаль.
Він закликав усі громади та міста активізувати встановлення альтернативних джерел живлення, щоб забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури. Уряд працює над спрощенням процесу ввезення та встановлення необхідного обладнання.
“Сьогодні засідання Уряду ми проводимо на Донеччині. Мій робочий візит спрямований на безпосереднє вивчення проблем регіону. Президент Володимир Зеленський чітко підкреслив, що присутність урядових посадовців у прифронтових областях є нашим обов’язком”, - додав прем'єр-міністр.
Шмигаль також наголосив на важливості підвищення обороноздатності та критичної логістики, зазначивши виділення майже 2,4 млрд гривень на відновлення доріг прифронтових територій.
“Міноборони отримало доручення невідкладно інформувати уряд про фінансування будівництва фортифікаційних споруд згідно з затвердженим графіком. Також урядовим міністерствам і відомствам поручено опрацювати питання обліку та розрахунків за спожиту електроенергію військовими формуваннями на Донеччині та інших прифронтових областях”, - зазначив Шмигаль.
Він також підкреслив, що ветеранська політика залишається важливим напрямком урядової діяльності.
“Сьогодні уряд визначив механізм надання субвенції з держбюджету для фінансування роботи “помічників ветерана” на суму 3,2 млрд гривень”, - додав він.
Шмигаль також наголосив на необхідності розробки нормативно-правового акту Міндовкілля, який дозволить громадянам самостійно заготовити достатньо дров на зиму без шкоди для лісів. Міненерго, Мінекономіки та Мінфін, спільно з Віцепрем'єр-міністром з питань реінтеграції, отримали завдання розробити механізм розподілу гуманітарної допомоги у вигляді скрапленого газу для потреб побутових споживачів, зокрема в Донецькій області.
Міндовкілля також має в найкоротші терміни розробити алгоритм реалізації експериментального проєкту щодо забезпечення водопостачання на Донеччині, зокрема за допомогою спрощення будівництва артезіанських та інших типів свердловин.
Як писали “Ми-Україна” раніше, голова правління “Нафтогаз України” Олексій Чернишов в інтерв'ю “Ми-Україна” окреслив головні виклики майбутнього опалювального сезону та готовність компанії до них.