Через окупацію Запорізької АЕС та руйнування низки ТЕС, ГЕС та об'єктів ВДЕ-генерації Україна наразі недоотримує близько 20 ГВт потужності електричної енергії. З огляду на це, нашій країні потрібно швидко будувати нові потужності.
Про це в ефірі марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна" розповів член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради, нардеп Анатолій Костюх.
"Нам потрібно зараз шукати можливості, щоб побудувати нові станції, які будуть балансуючими, тобто зможуть реагувати на пікові години та на потреби, які є в Україні, а також давати електроенергію за доступною ціною", - зазначив він.
Костюх наголосив на тому, що відновлення існуючих станцій та будівництво нових є паралельними процесами.
"Відновлення тривало, триває і буде тривати, тому що наша система працює зараз на резервних лініях і над своїми потужностями, тому скоро енергоблоки і АЕС, і ТЕЦ, і гідроелектростанцій підуть на ремонт. Якщо ми говоримо про нову генерацію, то це тільки та генерація, як можна збудувати швидко... Найближчим часом треба будувати ті потужності, які нам вже доступні, тобто на газу, вугіллі чи відновлювальних джерелах. Якщо говорити про більш строкові - до 10 років - це мала генерація атомна, малі модульні реактори, мікромодульні реактори", - розповів нардеп.
Як писав "Ми-Україна" раніше, член Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк повідомив, що підвищення тарифу на електроенергію з 1,44 до 2,88 грн призведе до збільшення суми платежу на 200-300 грн на місяць.