Механізм вручення Плану дій щодо членства у Північноатлантичному альянсі є застарілим і на нинішньому етапі не має застосовуватись до української сторони. Надання ПДЧ Україні вже втратило актуальність. Про це заявив очільник українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба в ході брифінгу зі своїм естонським колегою Маргусом Цахкном.
"Ми вважаємо, що ПДЧ більше не повинен вважатися елементом на шляху до членства. Це механізм, який себе зжив і не повинен застосовуватися до України", – цитує його слова видання "Інтерфакс-Україна".
Однією з провідних тем перемовин міністрів став вступ України до НАТО та очікування від прийдешнього липневого саміту Альянсу у Вільнюсі. Кулеба наголосив, що позиції української та естонської сторін з цих питань є тотожними.
"Ключове, безумовно, це крок до членства України в НАТО та гарантії безпеки для України. Ми будемо дуже відкриті, але жорсткі у захисті цих питань. Ми розуміємо, що не є членом НАТО і не можемо диктувати рішення Альянсу, але ми маємо повне право боротися за євроатлантичну безпеку, навіть не будучи ще членами НАТО”, - вказав міністр.
Голова українського МЗС не має сумнівів стосовно приєднання України до НАТО, оскільки без неї "неможливо захистити євроатлантичний простір".
Кулеба зазначив також, що питання прийняття нашої країни в Альянс є "дуже чутливим" питанням для українського народу.
"Ні солдат в окопі, ні громадянин у бомбосховищі, ні дипломат у своєму кабінеті не може зрозуміти: чому сьогодні Україна захищає весь євроатлантичний світ, але при цьому євроатлантичний світ не може хоча б на слово більше, ніж говорив у Бухаресті у 2008 році", - наголосив він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Китай вкотре різко розкритикував НАТО. Пекін дуже обурив той факт, що члени Альянсу називають КНР “загрозою”.