Україна та росія домовились про створення гуманітарного коридору для важкопоранених

Україна та росія домовились про створення гуманітарного коридору для важкопоранених

Під час триденних перемовин в Анкарі між Україною та Росією за участі турецького омбудсмана Шерефа Малкоча українській делегації вдалося домовитись з російською стороною щодо створення гуманітарного коридору для обміну пораненими й полоненими.

Про це повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає прес-служба Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

"Сторони працюють над створенням гуманітарного коридору, в межах якого можна буде більш ефективно здійснювати обміни полоненими та утримуваними особами. Зокрема йдеться про повернення додому важкопоранених, людей літнього віку, дітей, військових та цивільних громадян України", - йдеться у дописі.

Передбачається, що коридор функціонуватиме на основі укладених угод (як і "зерновий коридор") і сприятиме поверненню до України як військових, так і цивільних. Продовжуються перемовини про визволення цивільних українців, які перебувають в російському полоні ще з 2014 року (377 людей).

Також обговорювалось питання про порятунок політв’язнів Кремля, в переліку яких перебувають 158 українців, серед них - кримські татари.

За словами Лубінця, до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.

https://www.youtube.com/embed/Mv6PEi0hRmg

Як писав телеканал "Ми-Україна" раніше, армія рф знову накрила вогнем Куп’янськ на Харківщині. Загарбники обстріляли житлову інфраструктуру.

Головне