Українців попередили про можливі позаштатні ситуації в енергосистемі та відключення світла

Українців попередили про можливі позаштатні ситуації в енергосистемі та відключення світла

Голова Кабінету міністрів Денис Шмигаль попередив українців про позаштатні ситуації у енергетиці, що можуть призвести до відключень світла. У цьому контексті очільник українського уряду вкотре закликав населення до економії електроенергії.

Під час засідання уряду 12 січня прем'єр-міністр зазначив, що нині електроенергії для покриття потреб населення вистачає. Однак 10 січня було зафіксовано рекордне споживання, через що енергосистема працювала на піку своїх можливостей.

"Ми пройшли майже половину зими. Завдяки попередній підготовці та професіоналізму енергетиків пройшли успішно... Зараз електроенергії достатньо, щоб не застосовувати графіки відключень. Але через негоду та попередні руйнування можливі позаштатні ситуації", - наголосив Денис Шмигаль.

Варто зазначити, що за даними Міністерства енергетики України, станом на 12 січня дефіциту в енергосистемі зафіксовано не було, однак споживання залишається на значному рівні. Тому Україна імпортувала електроенергію з сусідніх країн.

"Сьогодні споживання електроенергії залишається на високому рівні, але дефіциту не спостерігається, система збалансована. Генерація, яка вироблена українськими електростанціями, покриває потреби побутових і промислових споживачів. Також використовувалися резерви гідрогенерації. Протягом дня також здійснювався імпорт електроенергії з сусідніх країн", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляли "Ми-Україна", енергопостачальник Yasno з понеділка, 29 січня, почне відключати електроенергію боржникам у Києві.

Головне