Україна та Туреччина створили спільну робочу групу з відбудови: названо її пріоритетні напрямки

Україна та Туреччина створили спільну робочу групу з відбудови: названо її пріоритетні напрямки

Україна створила спільно з Туреччиною робочу групу з відбудови. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

За даними Мінвідновлення, у Стамбулі пройшла зустріч очільника відомства Олександра Кубракова з міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом та міністром транспорту і інфраструктури Туреччини Абдулкадіром Уралоглу.

"Разом з представниками наших провідних підприємств транспорту та будівництва - Укрзалізницею, Адміністрацією морських портів України, Державним агентством відновлення - обговорили практичні кроки для залучення турецького бізнесу до відбудови.

Говоримо зокрема про розробку пропозицій та проєктних рішень для акваторії та морських портів України. Бачимо готовність компаній інвестувати в розбудову морської логістики та інфраструктури. Також - дороги", - зазначив Олександр Кубраков.

Водночас він наголосив, що турецький бізнес має значний досвід у будівництві, зокрема він це продемонстрував під час зведення Запорізького та Кременчуцького мостів. Також Кубраков назвав Туреччину надійним партнером.

Під час переговорів сторонами була створена Спільна робоча українсько-турецька група з відбудови (Ukrainian-Turkish Reconstruction Task Force). 

Пріоритетними напрямками групи стануть:

  • відновлення дорожньої інфраструктури та будівництво тимчасових мостів та шляхопроводів на ключових маршрутах;
  • проєкти з відновлення та розвитку інфраструктури водного транспорту;
  • захист критичної інфраструктури та відновлення житла;
  • авіація.

 

Як повідомляли "Ми-Україна", прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про призначення уповноваженого уряду Польщі з питань відновлення України.

Головне