Україна та Португалія підписали двосторонню безпекову угоду

Україна та Португалія підписали двосторонню безпекову угоду

Президент Володимир Зеленський оголосив про підписання двосторонньої безпекової угоди з Португалією.

Під час спільного з прем'єр-міністром Португалії Луїсом Монтенегро брифінгу глава української держави наголосив, що підписаний документ демонструє готовність двох країн захищати Європу від російського терору.

"Ми підписали безпекову угоду, яка фіксує нашу спільну відданість захисту наших народів, нашої Європи від російського терору. Ми однаково вважаємо злочинами намагання росії зламати міжнародний порядок, заснований на правилах і твердженнях статута ООН. Якщо б всі нації, які поважають життя, зараз не співпрацювали, якщо б ми не допомагали захищати життя від російської війни, вже б нічого не залишилося від цілей та принципів статуту ООН", - наголосив Володимир Зеленський.

Водночас він додав, що безпекова угода з Португалією регулює всі основні аспекти взаємодії між двома країнами.

"У документі зафіксовано обсяг підтримки для України на цей рік, зафіксовано конкретні оборонні та політичні лінії взаємодії", - зазначив президент.

Як повідомляли "Ми-Україна", президент Володимир Зеленський, перебуваючи 28 травня з офіційним візитом у Брюсселі, підписав двосторонню безпекову угоду з премʼєр-міністром Бельгії Александром де Кроо. 

Головне