Україна та Хорватія уклали двосторонню угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає

Україна та Хорватія уклали двосторонню угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає

Президент України Володимир Зеленський у ході візиту до Хорватії підписав двосторонню угоду про довгострокове співробітництво та підтримку між двома країнами. З боку Хорватії підпис під документом поставив очільник уряду країни Андрей Пленкович.

Як зазначили у Офісі президента України, Хорватія допомагає Україні ще з початку російської агресії у 2014 році. Після повномасштабного вторгнення рф обсяг допомоги цієї держави склав близько 300 млн євро - йдеться про 11 оборонних пакетів.  

"Цією угодою Хорватія закріплює свій обовʼязок підтримувати Україну до перемоги у війні", - наголосили в ОПУ.

Основні пункти двосторонньої угоди між Україною та Хорватією:

  • співпрацю між ОПК;
  • визначення перспектив спільного оборонного виробництва та локалізація проєктів в Україні;
  • зміцнення взаємодії у сфері цифрової стійкості та кібербезпеки, обмін розвідувальними даними;
  • допомога у гуманітарному розмінуванні (на цей напрям Хорватія вже виділила понад 10 млн євро), зокрема надання необхідного обладнання;
  • допомога у гуманітарній, енергетичній, правовій і науковій сферах. 

 

Крім того Хорватія погодилася допомагати Україні у сфері протимінної діяльності, ділитися досвідом у догляді за ветеранами та щодо судових переслідувань за тяжкі злочини, адже країна має свій досвід, пов’язаний із війною. 

"Хорватія сприятиме притягненню рф до відповідальності, відшкодуванню збитків, завданих агресією, і чинитиме санкційний тиск. Хорватія підтримує Україну на шляху до ЄС і НАТО та зобов’язується й надалі докладати зусилля для реалізації Формули миру", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляли "Ми-Україна", президент України Володимир Зеленський провів у Хорватії перемовини з премʼєр-міністром країни Андреєм Пленковичем.

Головне