Україна та Бельгія підписали довгострокову угоду про безпеку: що у ній

Україна та Бельгія підписали довгострокову угоду про безпеку: що у ній

Президент Володимир Зеленський, перебуваючи 28 травня з офіційним візитом у Брюселлі, підписав двосторонню безпекову угоду з премʼєр-міністром Бельгії Александром де Кроо. Як повідомив глава держави, вона діятиме упродовж 10-річного періоду.

Згідно з угодою, вже у 2024 році бельгійська сторона передасть Києву не менше 977 мільйонів євро військової допомоги.

"Вперше в такій угоді вказана точна кількість винищувачів F-16 – 30, – які будуть поставлені в Україну до 2028 року, причому перші прибудуть уже цього року", - зауважив Зеленський. 

Також угодою між Україною та Бельгією передбачені:

  • своєчасна бельгійська безпекова допомога,
  • сучасна броньована техніка, 
  • устаткування для Повітряних сил ЗС та посилення системи ППО, 
  • морська безпека,
  • розмінування,
  • участь Брюсселю у коаліції з забезпечення українських Сил оборони артилерійськими боєприпасами,
  • навчання та тренування українських воїнів військових.

"Документ також передбачає посилення співпраці в оборонній промисловості, підтримку української Формули миру, посилення санкцій проти росії, відшкодування збитків, відповідальність агресора, використання заморожених російських активів та відновлення економіки", - додав глава держави. 

Київ та Брюссель домовились надалі посилювати співробітництво у галузях розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. 

Безпекова угода стала для України вже 11-ю, до цього наша країна підписувала подібні з Британією, ФРН, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією та Іспанією.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 27 травня у Мадриді президент Володимир Зеленський та премʼєр Іспанії Педро Санчес підписали безпекову угоду. В межах документу іспанська сторона надасть нам зброї на 1 мільярд євро до кінця року, а до 2027 року – 5 мільярдів євро. Іспанія також висловила зацікавленість у спільному виробництві зброї та надасть додаткові снаряди і броньовану техніку.

Головне