Україна підписала угоду з Великою Британією у оборонній сфері: Зеленський вже відреагував

Україна підписала угоду з Великою Британією у оборонній сфері: Зеленський вже відреагував

Україна та Велика Британія підписали угоду про взаємодію в оборонній сфері. Документ було підписано під час візиту британського прем'єр-міністра Ріші Сунака.

Відповідно до угоди, Україна та Велика Британія протягом 10 наступних років співпрацюватимуть в оборонній сфері. Ця угода буде діяти до вступу України в НАТО, а за необхідності її буде продовжено.

Також документ передбачає військову допомогу Україні на випадок повторного наступу рф. Йдеться про виділення 2,5 млрд фунтів фінансової допомоги цьогоріч та співпрацю на землі, у повітрі та в морі.

Президент України Володимир Зеленський вже відреагував на підписання документу.

"Якби такий рівень гарантій Україна підписала у 1991, агресії росії проти України не було б", - наголосив глава української держави.

Це перша двостороння угода України з країною G7 у оборонній сфері. На її основі Україна та Британія зможуть укладати додаткові домовленості.

Як повідомляли "Ми-Україна", прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив про надання Україні 2,5 млрд фунтів стерлінгів військової допомоги для українських захисників. 200 мільйонів з них витратять для швидкої закупівлі та виробництва тисяч військових БПЛА.

Головне