Україна підписала безпекову угоду з Люксембургом

Україна підписала безпекову угоду з Люксембургом

У Вашингтоні підписано Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Великим Герцогством Люксембург.

Угоду підписали Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Люксембургу Люк Фріден, передає пресслужба Офісу президента.

Цього року Люксембург виділив 80 млн євро на оборонну допомогу Україні і планує надавати підтримку з такою ж динамікою протягом усього десятирічного терміну дії угоди.

"Загалом із початку повномасштабного російського вторгнення ця країна надала військову підтримку нашій державі на понад 250 млн євро", - йдеться у повідомленні.

Люксембург, як співлідер ІТ-коаліції спроможностей, підтримуватиме Україну в навчанні у кіберсфері, надаючи можливості своїх провідних навчальних закладів.

Угода також передбачає розширену співпрацю у сфері оборонної промисловості. Люксембург допомагатиме у залученні джерел фінансування та підтримуватиме зусилля України щодо інтеграції оборонної промисловості до стандартів оборони та безпеки НАТО і ЄС.

Крім того, в угоді йдеться про гуманітарну допомогу та підтримку українських внутрішньо переміщених осіб. Люксембург сприятиме звільненню та поверненню всіх українців, особливо дітей.

Документ також включає блоки щодо підтримки української культури та мистецтва, довгострокової допомоги у впровадженні реформ, відновленні України, поглибленні економічного співробітництва, підтримці Української формули миру, притягнення РФ до відповідальності, реалізації компенсаційного механізму та посилення санкцій проти держави-агресора.

Угода чітко підтверджує підтримку Люксембургом майбутнього членства України в ЄС та НАТО.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, українці в країнах ЄС ще рік зможуть користуватися роумінгом без додаткових доплат.

Головне