Україна обговорювала зниження мобілізаційного віку з топпосадовцями ЄС — Стефанішина

Україна обговорювала зниження мобілізаційного віку з топпосадовцями ЄС — Стефанішина

На зустрічах віцепрем'єр-міністерки з євроінтеграції України Ольга Стефанішиназ високопосадовцями Європейського Союзу обговорювали питання мобілізації та вікового цензу для солдатів.

Про це вона повідомила у Брюсселі, відповідаючи на запитання журналістів.

"Це питання задавалося з точки зору того, що дійсно воно є в публічному дискурсі. Але я і рада, що це питання задається, тому що в нас є дуже очевидна відповідь. Ми не можемо прийняти цю критику, оскільки немає системи планування, тренування і оснащення українських бригад", – пояснила Стефанішина.

Вона підкреслила, що в умовах браку такого планування з боку союзників не варто перекладати відповідальність за це на зміну мобілізаційного віку в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАККОЖ: Військовий облік хлопців з 17 років та жінок: що нового передбачили в законопроєкті 12076

Також ця тема обговорювалася з єврокомісаром з питань оборони Андрюсом Кубілюсом і главою дипломатії ЄС Каєю Каллас.

"ЄС може відіграти велику роль саме в тренуванні українських військових… Спроможності тут великі – питання в плануванні. За умов належного планування і оснащення, безумовно, питання мобілізації не буде предметом таких дискусій. Тому, звичайно, це (заклики знизити мобілізаційний вік до 18 років, – ред.), скажімо так, – неприйнятна позиція", – підсумувала Стефанішина.

Раніше адміністрація президента США Джо Байдена рекомендувала Україні збільшити чисельність армії, розширивши призов для чоловіків віком від 18 років і змінивши відповідні закони про мобілізацію.

Пізніше в МЗС України та президент Володимир Зеленський відреагували на ці заклики. Голова держави заявив, що зниження призовного віку українців не пріоритетом. Увага зосереджена на забезпеченні наявних бригад.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Канада схвалила майже 600 мільйонів доларів військової допомоги Україні.

Головне