Українське Міноборони з січня 2024 року кодифікувало і допустило до експлуатації у ЗСУ понад 900 зразків озброєння та військової техніки, з яких більше 600 - вітчизняного виробництва. Для порівняння, у 2023 році відомство схвалило 405 зразків ОВТ, з яких 244 були вітчизняними.
Як розповів перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, серед нових зразків ОВТ переважають:
- автотранспорт
- безпілотні авіаційні комплекси
- боєприпаси
- системи радіоелектронної боротьби
- засоби зв'язку
- інженерні засоби
- наземні роботизовані платформи.
Гаврилюк підкреслив, що українські виробники не лише збільшили обсяги виробництва, але й створюють багато нових зразків високотехнологічної зброї.
"Йдеться про виробництво високотехнологічної зброї, роль якої помітно зростає на полі бою. Наразі ми працюємо над низкою важливих проєктів, реалізація яких збільшить нашу вогневу потужність. Деталізувати не можу, сьогодні це питання потребує тиші", – зазначив він.
За даними МО, майже половина з понад 600 вітчизняних зразків ОВТ, допущених до експлуатації цього року, була схвалена протягом третього кварталу.
У відомстві наголосили на важливості нарощування військово-технічної співпраці з партнерами для збільшення спроможностей Сил оборони та розширення номенклатури ефективного озброєння. Він підкреслив, що залучення фінансових та технологічних інвестицій зменшить шанси Кремля на реалізацію агресивних планів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, "Українська Бронетехніка" та чеський виробник зброї Czechoslovak Group (CSG) уклали угоду про спільне виробництво артилерійських боєприпасів в Україні.