Україна домовилася з кредиторами про реструктуризацію боргу

Україна домовилася з кредиторами про реструктуризацію боргу

Кредитори України погодилися на реструктуризацію боргу, запропоновану Міністерством фінансів України та Комітетом власників єврооблігацій. Про це повідомив голова Кабінету міністрів Денис Шмигаль.

"Робимо ще один значущий крок до зміцнення фінансової стійкості України. Понад 95% власників українських єврооблігацій підтримали нашу пропозицію про реструктуризацію боргу, підготовлену Міністерством фінансів у співпраці з Комітетом власників єврооблігацій", - зазначив очільник українського уряду.

Він пояснив, що дане рішення дозволить зекономити 11,4 мільярда доларів на обслуговуванні боргу у найближчі три роки. Це, зі свого боку, сприятиме зміцненню бюджету України та дозволить збільшити витрати на оборону.

Водночас у Міністерстві фінансів зазначили, що реструктуризація передбачає:

  • номінальне зниження вартості державного боргу з першого дня дії угоди на 37%, що скорочує обсяг державного боргу України на понад 8,5 млрд доларів;
  • зменшення боргових платежів на 11,4 млрд доларів протягом періоду дії Програми МВФ (скорочення на понад 90%) і на 22,75 млрд доларів до 2033 року (скорочення на понад 75%);
  • збільшення середнього терміну обігу єврооблігацій майже на 4 роки (додатково до 2-річного збільшення терміну обігу у 2022 році).


Також у відомстві додали, що після процесу реструктуризації розпочинається фінальний етап - фаза розрахунків, яка має закінчитися до 30 серпня.

"Завершення угоди з реструктуризації єврооблігацій є важливим кроком для забезпечення бюджетної стабільності України, необхідної для продовження фінансування нашої оборони в умовах воєнного стану. Цей важливий крок на шляху до відновлення довгострокової економічної стабільності дозволить нам швидше повернутися на міжнародні ринки, як тільки ситуація з безпекою покращиться", - заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Як повідомляли "Ми-Україна", НБУ оголосив про впровадження нових заходів, спрямованих на обмеження використання платіжної системи країни для нелегальних операцій та діяльності тіньового сектору.

Головне