У Польщі підтвердили, що в грудні 2022 року на території країни впала російська ракета

У Польщі підтвердили, що в грудні 2022 року на території країни впала російська ракета

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що у грудні минулого року на польській території впала російська крилата ракета. Про це пише BBC.

Очільник польского оборонного відомства наголосив, що під час того інциденту польські військові не проінформували уряд країни та не організували пошук ракети після її падіння. 

За словами Блащака, після інциденту у Польщі провели перевірку. Вона показала, що військові країни отримали від українських колег інформацію про захід російської ракети у повітряний простір Польщі, однак нічого не зробили.

"Встановлено, що 16 грудня центр повітряних операцій отримав від українських військових дані про об'єкт, що наближається до польського повітряного простору, який міг бути ракетою. Згідно з висновками перевірки, оперативний командувач не виконав обов'язки і не проінформував мене та інші служби, як передбачено на випадок появи об'єкта в польському повітряному просторі", - заявив Блащак.

Згодом начальник Оперативного командування збройних сил Польщі Томаш Піотровський заявив, що російська ракета впала в Польщі 16 грудня 2022 року. Того дня рф завдала одного із наймасовіших ударів по українській енергетичній інфраструктурі. Росіяни випустили по Україні 76 ракет. 60 з них українські військові ліквідували.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у Польщі співробітники поліції розслідують знахідку в лісі під Бидгощем. За попередніми даними, знахідкою виявилася ракета “повітря – земля”. Наразі невідомо, чи вона вибухнула.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.