У НБУ розповіли, як обмеження вихідних переказів між фізособами вплине на українців

У НБУ розповіли, як обмеження вихідних переказів між фізособами вплине на українців

Рішення про обмеження карткових переказів не вплине на переважну більшість українців. Про це заявив голова Національного банку Андрій Пишний в інтерв'ю "Ми-Україна".

Він наголосив, що йдеться про встановлення певних регулятивних рамок, необхідних для проведення переказів з картки на кратку.

"Ми проаналізували сім найбільших банків, які охоплюють 91% усієї емісії карток. За результатами нашого аналізу, ті обмеження, які Національний банк вбачає за доцільне обговорити, передбачають обмеження щомісячні до 30 переказів b2b. Це не торкнеться 98% український громадян і клієнтів банків. Наступне обмеження, яке ми пропонуємо ввести, це обмежити загальну суму переказів - 100 тисяч на місяць. Таке обмеження не торкнеться 95% українців", - заявив очільник НБУ Андрій Пишний.

Водночас голова Нацбанку наголосив, що за потреби ліміт переказів можна буде збільшити.

"Якщо у вас виникає потреба, ви можете її обґрунтувати перед банком за рахунок того, що у вас є відповідні доходи, ваш профіль як клієнта банку дає можливість і вимагає здійснювати більшу кількість переказів, банк може розглянути вашу заяву і підняти ці ліміти", - пояснив Андрій Пишний.

Як повідомляли "Ми-Україна", у разі ухвалення НБУ рішення про обмеження операцій з картки на картку, воно не вплине на волонтерів та військові збори, запевнив Андрій Пишний.

Головне