У мережі поширюють фейк про вибух на Рівненській АЕС та викид радіації

У мережі поширюють фейк про вибух на Рівненській АЕС та викид радіації

У мережі поширюють неправдиву інформацію про нібито "пожежу з викидом радіації" на Рівненській АЕС після вибуху. Це не відповідає дійсності.

Про це повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

"Брехня: внаслідок сьогоднішньої масованої ракетної атаки, на Рівненській АЕС пошкоджено всі енергоблоки, а радіація значно перевищує норму. Таку інформацію поширюють користувачі у Facebook і Telegram", – йдеться у повідомленні.

В ЦНС уточнили, що ці чутки не мають під собою жодних підстав, а фотографія пожежі, яка розповсюджується в мережі, насправді була зроблена під час пожежі на складі в Ташкенті у 2023 році.

Журналісти звернулися за коментарем до НАЕК "Енергоатом", і компанія підтвердила, що інформація про пожежу є неправдивою. Атомні блоки працюють у штатному режимі. Поширення такої неперевіреної інформації сприяє ворогу у створенні паніки серед населення, що є особливо небезпечним.

Довідка.

Рівненська атомна електростанція (РАЕС), розташована біля міста Вараш у Рівненській області, є першою в Україні АЕС з енергетичним водо-водяним реактором типу ВВЕР-440 (В-213) і працює як відокремлений підрозділ ДП "НАЕК "Енергоатом". Вона розміщена на західному Поліссі, неподалік річки Стир.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, російська федерація у ніч проти 27 серпня знову завдала удару по Україні, зокрема на Хмельниччині було чути вибухи. Протиповітряна оборона збила вісім ворожих об'єктів.

Головне