У липні зі світлом буде найскладніше: енергетики пояснили чому

У липні зі світлом буде найскладніше: енергетики пояснили чому

Ситуація в українській енергосистемі залишається складною, за сотанні місяці Україна втратила більш як 9 ГВт генерації. Наразі триває масштабна ремонтна кампанія, розповів керівник ДП "Гарантований покупець" Артем Некрасов. 

Він нагадав, що стабілізація в системі, яка спостерігається зараз, пов'язана із достроковим виходом з ремонту додаткового атомного блоку на одній АЕС. 

Водночас очільник "ГарПок" попередив, що вже наступного місяця українцям доведеться зіткнутись із найскладнішою ситуацією з енергопостачанням. 

"Тут головні дві причини. Перша - це "Енергоатом", який ніс основне навантаження під час осіннього-зимового періоду має провести планові ремонти, щоб блоки цієї зими також працювали в повному обсязі. Друга - у липні йде сезонне підвищення попиту. Умовно кажучи, всі включають кондиціонери як бізнес, так  населення. Тому питання як ми пройдемо липень, в тому числі залежатиме від того чи буде економія. Якщо буде економія, відключень буде менше", - зазначив він в ефірі марафону "Єдині новини". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як обрати зарядну станцію для дому: поради та рекомендації

Нагадаємо, в "Укренерго" повідомили, що графіки погодинних відключень світла в Україні діятимуть у вівторок, 11 червня, для всіх споживачів у всіх регіонах України з 14:00 до 19:00. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Міністерстві енергетики України визнають, що проблема з відсутністю зв'язку під час вимкнень світла все ще актуальна, й обіцяють вжити заходів для її вирішення.

 

Головне