У Києві ДБР викрило працівників ТЦК, які створили масштабну схему ухилення від мобілізації

У Києві ДБР викрило працівників ТЦК, які створили масштабну схему ухилення від мобілізації

Працівники ДБР разом із СБУ розкрили та зупинили масштабну схему ухилення від мобілізації. У її основі брали участь посадовці з дев'яти військкоматів із Києва і області.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Цю кримінальну схему вигадав колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію. Під його контролем інші члени злочинної організації підробляли військово-облікові документи, які містили недостовірні дані про звільнення чоловіків з обліку через медичну непридатність для військової служби. В цей "пакет" входили фальшиві довідки ВЛК, які оформлялися без виконання установленої процедури. Учасники цієї банди також надавали клієнтам поради та вказівки щодо того, як та де перетнути державний кордон України.

Більшість фальшивих документів оформлювалася через один із місцевих військових комісаріатів та службу призову Київської області, але в схемі брали участь щонайменше представники семи інших районних військкоматів в Києві та одного на Закарпатті. З наявних даних відомо, що ця банда допомагала "вирішувати питання" в багатьох інших регіонах України.

"Організатор чітко продумав структуру злочинного угруповання. Одна частина відповідала за "рекрутинг" клієнтів, інша за незаконне оформлення документів. Представники обох "гілок" для конспірації між собою не перетиналися", - йдеться у повідомленні.

За попередніми даними, за допомогою цієї схеми можуть бути вивезені за кордон, щонайменше, 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 випадків отримання грошей за надані послуги. Вартість "послуги" коливалася від 6 до 10 тисяч доларів США на одну особу, залежно від обраного пакету документів. Клієнтами цієї схеми були як молоді студенти, так і упливові банкіри з дорослими синами.

Під час проведення більш ніж 40 обшуків на робочих місцях і місцях проживання учасників схеми в різних регіонах України, правоохоронці вилучили докази та документи, які підтверджують функціонування цієї незаконної схеми. Під час передсудового розслідування співробітники ДБР розглядають кількість осіб, які використовували послуги цих злочинців.

Наразі керівнику цієї схеми та шести особам з його "ближчого оточення" були пред'явлені підозри за різними частинами статей 255 (створення злочинної організації, її керівництво та використання службового становища для вчинення злочинів) і 332 Кримінального кодексу України (ушкодження механізмів заборони перетину кордону через внесення недостовірних відомостей до військово-облікових документів та використання підробленого офіційного документа - довідки ВЛК.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, СБУ та ДБР проводять обшуки у спільників нардепа, який організував схему для ухилянтів.

Головне