У ДБР завершили розслідування масових розстрілів активістів на Майдані

У ДБР завершили розслідування масових розстрілів активістів на Майдані

У Державному бюро розслідувань завершили розслідування масових розстрілів активістів на Майдані Незалежності у Києві в 2013-2014 роках. Про це повідомила пресслужба ДБР.

Як зазначається, було завершено досудове розслідування щодо шістьох колишніх міліціонерів роти спеціального призначення "Беркут", підпорядкованого Головного управління МВС України в Києві. Саме вони були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів під час демонстрацій. Обвинувальний акт наразі скеровано до суду.

У ДБР наголосили, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у столиці України ці та інші міліціонери "Беркут" виконали наказ вищого керівництва. Вони застосували до учасників акцій табельну гладкоствольну та автоматичну нарізну вогнепальну зброю. Вона була споряджена бойовими припасами.

Через відповідні дії тоді загинуло 48 учасників акцій протесту. Ще 90 осіб отримали вогнепальні кульові поранення. Після скоєння злочину зброю пошкодили та приховали. Проте під час слідства частина її була найдена та ідентифікована.

Шестеро ексміліціонерів звинувачуються у перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту, перевищення службових повноважень, що призвело до настання тяжких наслідків, вчинення терористичного акту, спричинення тяжких тілесних ушкоджень, умисних вбивств та закінчених замахів на умисне вбивство двох і більше учасників акцій протесту, а також викраденні табельної вогнепальної зброї (ч. 3 ст. 365, ст. 340, ч. 3 ст. 258, низка частин ст. 115, ч. 2 ст. 262 КК України).

Відомо, що фігуранти переховуються на території росії та стали громадянами цієї країни. Інші 14 міліціонерів цього ж підрозділу також є причетними до розстрілів. Щодо них спеціальне досудове розслідування знаходиться на завершальній стадії.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, чинна посадовиця київської РДА виявилась помічницею колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова, який втік до росії, і вела його пропагандистський Telegram-канал.

Головне