Тисячі працівників ЗАЕС були змушені отримати паспорти РФ: головне зі зведення Генштабу

Тисячі працівників ЗАЕС були змушені отримати паспорти РФ: головне зі зведення Генштабу

Триває тиск російських окупантів на місцеве населення захоплених територій. Зокрема, в Енергодарі Запорізької області, війська РФ примусили близько 3000 працівників Запорізької АЕС отримати так звані російські паспорти.

Про це йдеться в зведенні Генерального штабу Збройних сил України від 7 січня. Як зазначається, в місті окупанти завдають як психологічного, так і фізичного тиску на цивільних осіб.

"Погрожуючи підприємцям штрафами та вилученням майна в місті вивели з обігу українську гривню. Значно зросла кількість захоплених окупантами житлових приміщень, що були покинуті вимушеними переселенцями", - повідомляють у Генштабі.

Крім того, у відомстві розповідають, що через невиконання плану з набору добровольців у війська тероборони в Бєлгородській області Росії до рекрутингової кампанії залучили місцеву поліцію. Службовці обходять квартири та будинки, проводять перепис чоловічого населення призовного віку та бесіди щодо популяризації служби.

Головне

Україна та росія домовилися про візити до полонених. Росіяни відвідали 119 українських захисників, а представники Офісу омбудсмена України - 119 росіян, які перебувать в українському полоні.