"Це інформаційна операція": аналітики оцінили заяву Путіна про різдвяне перемир'я

Ймовірно, що заклик президента Російської Федерації Володимира Путіна до встановлення різдвяного перемир'я є інформаційною операцією Кремля для того, аби зашкодити репутації України.

Таку думку висловили аналітики Інституту вивчення війни у своєму звіті.

"Путін міг прагнути забезпечити 36-годинну паузу для російських військ, щоб дати їм можливість відпочити, відновити сили та переорієнтуватися для відновлення наступальних операцій на критичних ділянках фронту. Така пауза непропорційно вигідна б російським військам і почала б позбавляти Україну ініціативи. Путін не може очікувати, що Україна виконає умови цього раптово оголошеного припинення вогню, і, можливо, закликав до припинення вогню, щоб представити Україну як непримиренну та незацікавлену вживати необхідних кроків для переговорів", - заявляють аналітики.

Крім того, вони підкреслюють, що це навмисна інформаційна тактика, яку Росія вже застосовувала раніше. До того ж так швидко підготуватися до режиму припинення вогню РФ не могла так швидко.

"Формування Путіним припинення вогню на релігійних підставах додатково підсилює ще одну подвійну російську інформаційну операцію, яка представляє Україну як пригнічувача релігійних груп і позиціонує Путіна як справжнього захисника християнської віри", - додали в ISW.

Головне