Десятий пакет санкцій Європейського Союзу охоплює експорт товарів до росії на суму 11,4 млрд євро (за 2021 рік) та імпорт з росії на суму 1,3 млрд євро.
Про це йдеться на сторінці Європейської комісії в Twitter. Як зазначається, під ембарго на експорт потрапили рідкісноземельні метали, електронні компоненти, що використовуються в системах озброєння рф. Також встановлено ембарго на експорт автонавантажувачів, будівельних кранів, бульдозерів, верстатів для обробки металу, каменю, електрогенераторів, трансформаторів, світлодіодних ламп, снігоходів, турбореактивних двигунів.
Під імпортні обмеження Євросоюзу потрапили російський парафін, нафтовий кокс, природні бітум та асфальт, бітумні суміші, вуглець та синтетичний каучук. Ці товари можна постачати до країн ЄС до 27 травня 2023 року за контрактами, укладеними до 26 лютого. Це не стосується вуглецю та синтетичного каучуку, за якими видано квоти на імпорт до середини 2024 року.
Квоти дозволяють ввезти в цей період 752,5 тис. тонн вуглецю і 563 тис. тонн синтетичного каучуку. У перерахунку на місяць це суттєво перевищує середньомісячний імпорт в ЄС цих російських продуктів у 2022 році.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, країни Європейського Союзу все ж змогли домовитися щодо нових санкцій проти російської федерації та навіть встигли це зробити в річницю початку повномасштабної війни проти України. Новий пакет санкцій ЄС погодив пізно ввечері в п’ятницю, 24 лютого.