"Нептуни", "Стугни", "Корсари": топ зброя українського виробництва, яка громить росіян

Україна виготовляє зброю НАТівського зразка. Про це розповів президент Володимир Зеленський. Він додав, що сьогодні наш військово-промисловий комплекс здатний виробляти навіть ту зброю, якої раніше не було. Про топ зброю українського виробництва розповів наш кореспондент.

Яку зброю має Україна?

HIMARS, М-777, Leopard та Storm Shadow – зброя перемоги, про яку активно говорять, яку ми отримуємо від наших західних партнерів. Все це допомагає активно нищити окупантів. Та знищують росіян наші військові не лише західною зброєю. Україна має і своє виробництво. НАТівські зразки, типу артилерію 155-мм калібру, якої ми не виготовляли раніше.

"У нас є вітчизняна артилерія, яка сьогодні на полі бою. Ми випускаємо "Нептуни", "Стугни", "Корсари". Ми випускаємо кількість "Стугнів" і "Корсарів", але я не можу сказати (скільки, - ред.) – це не в десятки разів більше, ніж до війни. Просто колосальні цифри, які постійно на фронті", - сказав президент Зеленський.

В Україні існують десятки власних розробок, більшість із них - засекречені державою, але просто зараз вони успішно показують себе на полі бою.

ПКРК "Нептун"

Протикорабельний комплекс "Нептун" - добре відомий не лише Україні, але і у світі. На озброєнні ЗСУ прийнятий у 2020 році. Має маловисотну ракету з функцією знищення наземних цілей. Її довжина більше п'яти метрів, стартова маса від 870 кг, бойова частина з яких – 150 кг. Дальність "Нептуна" до 280 км, вибухає ця ракета від контакту з ціллю або ж дистанційно. Перевага перед західними аналогами полягає у тому, що вона може вражати не тільки кораблі, але й місця їх базування.

Зокрема саме комплекс "Нептун" потопив флагман Чорноморського флоту рф крейсер "Москва".

Військовий експерт каже, що цілком можливо, що цю ракету могли модифікувати і запускати по наземних цілях.

ПТРК "Стугна"

Не менш важливим є і протитанковий ракетний комплекс "Стугна". Розроблений він був на базі радянської системи "Кастет".

Цей комплекс замінив радянські протитанкові системи типу "Метис" і "Фагнот", основним недоліком яких була загроза життю військових.

"Стугною" ж оператор управляє дистанційно – на відстані до 50 метрів. У разі удару у відповідь це збереже життя наших військових. Дальність пострілу перевищує не лише радянські, але і американські аналоги – до 5 км, замість 2,5 у денний час, і до 3 у нічний.

ПТРК "Корсар"

Схоже зі "Стугною" і ПТРК "Корсар", теж українського виробництва. Ці комплекси використовували під час оборони Луганського та Донецького аеропортів. До того ж ця система проявила себе і з початку повномасштабної, зокрема і в боях під Києвом. Зараз же активно використовується на всій лінії фронту, знищуючи не тільки танки, але і броньовані машини окупантів.

Важливим є і виробництво модифікацій ракет. До слова, одна з таких знищила сучасну російську установку С-400 у Криму, розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

"Ракета була нова. Ракета була абсолютно сучасна. Так, це наш новий виріб, який показав себе абсолютно бездоганно", - сказав він.

Виробництво дронів

Один із головних і пріоритетних напрямків – виробництво дронів, які є надважливими у сьогоднішній війні. Йдеться не лише про ударні безпілотники.
 
"З моєї точки зору найбільш цікавий і важливий напрямок – це дрони розвідувальні. Такі, як Байрактар. Саме такого аналога у нас немає, але є деякі інші – "Лелека", "Валькірія". Цей напрямок отримав дуже потужний поштовх і розвиток у ньому йде семимильними кроками", - сказав засновник БО "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний.

Український військово-промисловий комплекс зробив великий крок вперед. Наші компанії сьогодні здатні виробляти чималу номенклатуру зброї: ракети, бронетехніку, снаряди, артилерію та дрони.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на Херсонщині набирає обертів примусова паспортизація.

Головне