Стефанчук відповів, чи будуть вибори в Україні під час воєнного стану

Стефанчук відповів, чи будуть вибори в Україні під час воєнного стану

Виборів під час воєнного стану в Україні не буде. Про це заявив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Він наголосив, що дане питання неодноразово обговорювалося на різних рівнях, зокрема парламентському та урядовому, однак рішення було одностайним - виборів у період час дії правового режиму воєнного стану в Україні не буде. Його, за словами спікера парламенту, підтримують як усі гілки влади в Україні, так і суспільство.

Також Стефанчук додав, що ні в Конституції, ні в українському законодавстві не прописані умови проведення виборів під час війни, тому Україна обговорювала це питання з партнерами, які мають відповідний досвід. 

"Я звертався із цим питанням до колег-спікерів з інших парламентів. Було чимало обговорень і на парламентському, і на урядовому рівнях, але наразі ухвалено рішення, що в період воєнного стану вибори в Україні не проводитимуться", - наголосив голова Верховної Ради.

Водночас він додав, що Україна має намір спільно з партнерами розробити кілька варіантів проведення виборів після закінчення війни, які можна буде внести у законодавство.

Нагадаємо, відповідно до норм Конституції наступні чергові парламентські вибори повинні були пройти у жовтні 2023 року. Щодо наступних чергових президентських виборів, то їх необхідно буде провести згідно з законодавством навесні 2024 року. Однак через дію правового режиму воєнного стану поки неможливо провести голосування. 

Як повідомляли "Ми-Україна", президент Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції 19 грудня повідомив, що зараз не має змоги розпустити Верховну Раду. Так само глава держави не може позбутися і своєї команди.

Головне