Стефанчук про першу безпекову угоду України: Велика Британія продемонструвала своє лідерство

Стефанчук про першу безпекову угоду України: Велика Британія продемонструвала своє лідерство

Велика Британія, підписавши з Україною угоду у сфері безпеки, продемонструвала, що вона була і залишається однією з найважливіших країн у геополітичному просторі. Про це заявив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук в ефірі національного телемарафону "Єдині новини". 

Він наголосив - підписання безпекової угоди між Україною та Великою Британією дійсно є історичною подією, оскільки це перший подібний договір. 

"Дуже важливо і я дуже хочу, щоб ми всі зрозуміли, яка історична подія сталася вчора. Вчора Велика Британія стала першою країною, яка підписала конкретні, дуже деталізовані гарантії безпеки для України. І тому ці безпекові гарантії можуть ставати взірцем для інших країн. Це те, що сталося у наших відносинах. Тому що це договір на 10 років з можливістю пролонгації. Але в цілому це столітній договір гарантій, який укладається між нашими країнами", - наголосив спікер українського парламенту.

Разом з тим Руслан Стефанчук додав, що Британія продемонструвала своє лідерство, коли стала першою країною, яка підписала безпекову угоду з Україною.

"Друге, що відбулося вчора, це те, що Велика Британія продемонструвала всьому світові, що вона була, є і залишається лідером в міжнародних відносинах, і однією з найважливіших країн в геополітичному просторі. І мені здається, що та планка гарантій, які вчора запропонувала Британія, стане новим маркером для усіх наших партнерів. І тому я б дуже хотів, щоб інші партнери, які будуть реалізовувати ці домовленості, вони орієнтувалися на цей досить високий маркер. І тому, безперечно, це є дуже потужні, дуже конкретизовані, дуже цілісні гарантії, які забезпечують Україну в її боротьбі за свою незалежність", - зазначив парламентар.

Як повідомляли "Ми-Україна", під час візиту британського прем'єр-міністра Рікі Судака до Києва 12 січня між країнами було підписано безпекову угоду на 10 років, яка передбачає співпрацю у різних сферах та допомогу Україні у протистоянні агресору. Згодом президент Володимир Зеленський назвав 12 січня днем, що увійшов в історію.

Головне