США як частина миротворчих сил і гарантії безпеки: головне з інтерв'ю Зеленського

США як частина миротворчих сил і гарантії безпеки: головне з інтерв'ю Зеленського

Президент України Володимир Зеленський заявив, що присутність американських військових є обов’язковою умовою для будь-якої ефективної миротворчої місії на території України.

Про це він розповів в інтерв'ю Bloomberg.

На думку Зеленського, європейські країни не мають достатньо ресурсів для створення реальної загрози російському диктатору Володимиру Путіну, а спроба обійтися без участі США може призвести до розколу всередині НАТО.

"Це (миротворча місія, - ред.) не може бути без Сполучених Штатів. Навіть якщо деякі європейські друзі думають, що це може бути, ні, не може бути. Ніхто не буде ризикувати без Сполучених Штатів", – сказав він.

Зеленський також висловив жаль через відсутність можливості для активнішого діалогу з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, оскільки, на його переконання, глава КНР здатен вплинути на Путіна щодо завершення війни.

Що ще сказав Зеленський?

 

  • Президент України Володимир Зеленський налаштований рішуче, щоб позиція Києва була врахована під час міжнародних переговорів про майбутнє країни. Він пригадав події 2015 року, коли укладалися мінські угоди.
  • "Ми не хочемо, щоб це сталося за спиною України. Я дуже вірю, що США цього не зроблять, хоч не впевнений, що раніше цього не траплялося. Тут я говорю не лише про Америку, а й про деяких європейських партнерів", - заяви президте.
  • Для Києва критично важливими є гарантії безпеки з боку США та Європи, щоб запобігти повторній агресії з боку Кремля. Зеленський наголосив, що бажає отримати ці гарантії від Дональда Трампа ще до початку прямих переговорів із Путіним.
  • "Єдине питання в тому, які гарантії безпеки - я хочу мати розуміння до переговорів.  Якщо він зможе гарантувати цю міцну та незворотну безпеку для України, ми підемо цим дипломатичним шляхом", - пояснив він.
  • "Закінчення війни має стати перемогою Трампа, а не Путіна. Путін для нього ніхто", – заявив президент.
  • У розмові Зеленський також прокоментував пропозиції західних союзників щодо зниження віку для мобілізації. Він підкреслив, що Україні потрібні насамперед сучасна зброя й ракети, а не солдати.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Зеленський зустрівся з премʼєром Нідерландів Схоофом - говорили про інвестиції в оборонну промисловість України.

Головне