8 березня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запустило мобільний додаток “I’m Ukrainian”. Його створили для громадян, які переїхали за кордон внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Програма допомагає у пошуках роботи, освітніх закладів та навчальних курсів. Однак протягом останнього року було створено цілу низку додатків, які полегшують життя нашим землякам за кордоном. “Ми-Україна” зробив підбірку з 10 мобільних додатків, які допоможуть зробити життя в іншій країні більш зручним.
1. “I’m Ukrainian”
Окрім пошуку роботи й освітніх послуг, застосунок може допомогти з організацією спільних екскурсій та розташуванням волонтерських хабів.Також можна розміщувати оголошення про відкриття власного бізнесу, культурні події тощо. “I’m Ukrainian” доступний лише українцям, його інтегровано в “Дію”, через яку відбувається підтвердження громадянства.
Для користування додатком необхідно:
• мати встановлений на мобільному телефоні застосування Дія;
• завантажити застосунок I’m Ukrainian;
• під час реєстрації вказати адресу своєї електронної пошти;
• вибрати "Вхід через Дію".
Наразі додаток працює в: Австрії, Британії, Естонії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Канаді, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Румунії, Словаччині, США, Туреччині, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії, Швеції.
2. “Нумо Спільно”
Додаток створили спеціально для об’єднання й спілкування українців за кордоном. Основна мета — легка й доступна комунікація наших громадян, обмін досвідом життя поза Україною, пошук друзів та однодумців.
Наразі в застосунку є:
- Спілкування. Можна створити теми для обговорення, шукати відповіді на питання, ділитись ідеями.
- Календар подій. Можна створити власні події чи обрати ті заходи, які проходять поруч.
- Пошук українців поруч.
Згодом розробники планують додати:
- Створення комʼюніті за інтересами.
- Можливості для працевлаштування та заробітку.
- Фестивалі для українців.
“Нумо Спільно” працює у більшості європейських країн та в США. Додаток можна завантажити як на Android, так і на iOS.
3. “Подія”
Ще один продукт Мінреінтеграції України. Додаток призначений для отримання різного роду допомоги, а також пропонування волонтерських послуг. Долучитися може будь-хто охочий. Наразі у “Події” українці можуть:
- Отримати психологічну допомогу;
- Отримати юридичну допомогу;
- Дізнатися про корисні гуртки для дітей у тій чи іншій країні;
- Взяти участь у різних зустрічах та конференціях;
- Брати участь у різних онлайн-заходах з будь-якої точки світу.
Наразі “Подія” працює лише у Берліні, однак в Мінреінтеграції обіцяють, що додаток буде запущений в інших європейських містах і державах.
4. Germany4Ukraine
Ще один додаток для українців, які виїхали до Німеччини. Його можна завантажити як для Android так і для iOS. Додаток допоможе знайти необхідну інформацію щодо житла, працевлаштування, соцвиплат, набуття статусу біженця, отримання медичної допомоги.
Germany4Ukraine доступний по всій Європі та поповнюється новими функціями. Зокрема планується додати послуги міграційних органів.
5. Ankommen
Якщо ви хочете отримати базові навички німецької мови, познайомитися з культурою цієї країни — завантажте цей додаток. Ви матимете всю необхідну інформацію щодо адаптації в Німеччині. Як і в Germany4Ukraine у застосунку можна дізнатись, як отримати статус біженця і соцвиплати. Важливий плюс — додаток може працювати без доступу до інтернету. Ankommen доступний для завантаження на Android та iOS.
6. mObywatel
Додаток є аналогом української “Дії”. Тепер за його допомогою українці можуть скористатися електронним рецептом на ліки. Для цього в аптеці достатньо показати QR-код у додатку замість номера PESEL (універсальної електронної системи реєстрації населення).
На тих самих підставах, що і громадяни Польщі, українці зможуть отримати в mObywatel ковід-сертифікат зразка Європейського Союзу (UCC). Для цього потрібно зробити щеплення або тест за польською системою охорони здоров'я.
Також для українців доступний персональний документ з ім'ям та прізвищем, номером PESEL, датою і місцем народження і громадянством.
mObywatel доступний для повнолітніх біженців з України, що приїхали до Польщі після 24 лютого, мають PESEL і активний довірений профіль (Profil Zaufany). Завантажити програму можна для Android та iOS. Інформацію про отримання номера PESEL можна отримати на сайті польського уряду.
7. mZUS
Наприкінці минулого року, Управління соціального страхування Польщі представило свій офіційний мобільний додаток mZUS. Він призначений для осіб, які мають право на отримання сімейних виплат на дітей у Польщі. Застосунок можна завантажити Google Play та App Store
Наразі українці, які перебувають у Польщі, можуть подавати заявки на призначення щонайменше чотирьох соцвиплат.
- “Żłobkowe” — співфінансування вартості перебування дитини у дитячому закладі, якою можуть скористатися сім’ї, в яких є діти віком до трьох років;
- “Сімейний опікунський капітал” — допомога в сумі 12 000 злотих на другу і кожну наступну дитину, віком від 12 до 35 місяців.
- “Добрий старт/300+” — виплати співфінансування підготовки учнів до навчального року;
- “Сім’я 500+” (Rodzina 500+) — допомога, що виплачується на дітей віком до 18 років у Польщі.
8. Smart Migration
Для тих, хто перебуває в Чехії, буде корисним встановити додаток Smart Migration (наразі тільки для Android). Програма допоможе у працевлаштуванні на новому місці, дізнатися, як працює місцева система охорони здоров'я. Також буде корисною в у питаннях зарахування дітей до школи. У додатку зібрані всі дані, необхідні біженцям у Чехії.
Спочатку Smart Migration був створений для іноземців, що приїжджають у Чехію на роботу. Але додаток швидко пристосували до потреб українців, які шукають притулку від війни. Застосунок інформує наших громадян про систему реєстрації, їхні права та обов’язки пі час перебування в Чеській республіці.
9. Quizlet
Якщо ви працюєте чи подорожуєте в Польщі, то краще вивчити мову хоча б на базовому рівні. І саме у цьому може допомогти мобільний додаток Quizlet. Він зручний та має інтуїтивний інтерфейс. У цьому застосунку можна обирати уроки на різні теми й вивчати не тільки польські слова, а й цілі речення. Також є спеціальні вправи на написання. У додатку можна послухати, як вимовляються слова. Користувач може скласти власні списки слів та речень і навіть поділитися ними з друзями.
10. eTolls EU
Застосунок дозволяє дізнатися про наявність платних доріг в семи країнах ЄС та сплатити дорожні збори заздалегідь. eTOLLs зроблений для українців, що вимушено виїхали за кордон або планують свою поїздку у Європу та європейців, що планують відпочинок чи відрядження. Користуватися додатком можна на будь-якій території ЄС.
Купувати віньєтки можна для платних доріг Чехії, Словаччині, Словенії, Румунії, Австрії, Болгарії та Угорщини. Згодом кількість країн збільшиться.
У застосунку можна сплачувати дорожні збори, оминати черги на оплату готівкою та проводити наперед платежі за проїзд платною трасою. Крім того, тут в одному місці зібрана вся необхідна інформація про тарифи.
У майбутньому в додатку планують ввести благодійні послуги. Наразі тривають перемовини з благодійними фондами. Зокрема можна буде добровільно перерахувати певну суму для потреб ЗСУ.
Аби придбати віньєтку треба: ввести номер авто, перевірити інформацію, обирати країну подорожі, додати контактні дані, обрати зручний метод сплати, купити віньєтку.
Нагадаємо, Мінцифри повідомило, що у застосунку "Дія" відтепер можна отримати електронне судове рішення.