Скандальна заява Фаріон: Лубінець звернувся до Нацполіції, СБУ та Нацради

Скандальна заява Фаріон: Лубінець звернувся до Нацполіції, СБУ та Нацради

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець подав заяву до правоохоронних органів щодо скандальних заявив Ірини Фаріон на адресу російськомовних українських захисників. За його словами, свої звернення він скерував до Нацполіції, Служби безпеки та Нацради з питань телебачення і радіомовлення. 

Омбудсман заявив, що її слова - це порушення закону про рівноправність громадян. Тому закликав відповідні органи перевірити ці заяви та вжити відповідних заходів.

"Небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери – це утиск, форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України", - наголосив він. 

За словами Лубінця, за вказане порушення Кримінальним кодексом передбачено покарання (стаття 161 ККУ),

Як відомо, Фаріон в інтерв'ю Яніні Соколовій заявила, що не може назвати українцями російськомовних військових Сил оборони України, зокрема бійців бригади "Азов". Вона назвала їх "очманілими" і закликала "показати патріотизм вивченням мови Шевченка".

"Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою - то нехай себе назвуть "руськими".... Вони такі великі патріоти. Покажи свій патріотизм — вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка", - заявила вона. 

На її слова різко відреагував екскомандир полку "Азов" та чинний заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін. Він вперше опублікував пост російською та обвинуватив Фаріон у "розколюванні українського суспільства за фсбшними методичками".

Як писав "Ми-Україна" раніше, за жовтень Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України перерахувало 20,9 млн грн на грошову допомогу людям, які виїхали із небезпечних регіонів України евакуаційними поїздами та автобусами. 

Головне