Ситуація на кордоні з Польщею: страйк перевізників триває, у чергах - понад 2500 вантажівок

Ситуація на кордоні з Польщею: страйк перевізників триває, у чергах - понад 2500 вантажівок

Блокування польськими перевізниками кордону триває. Станом на ранок неділі, 3 грудня, у чергах на в'їзд в Україні чекають більш як 2500 вантажівок, розповів в ефірі "Ми-Україна" речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Учасник страйку по той бік кордону блокують рух на чотирьох напрямках - КПП "Ягодин", "Краківець", "Рава-Руська" та "Шегині" (з 23 листопада).

"Станом на ранок, за інформацією яку ми маємо від польських прикордонників, найбільша черга в бік України на КПП "Рава-Руська" - 850 транспортних засобів, ще по 600 - це "Краківець" та "Шегині", а ще 450 на напрямку КПП "Ягодин". За добу певна кількість вантажівок перетинає кордон, але це не ті цифри, що була до 6 листопада, коли почалися дії страйкарів", - додав Демченко.

Для порівняння речник ДПСУ навів приклад роботи пункту перетину "Ягодин" до його блокування. За його словами, до 6 листопада 1200-1300 вантажівок перетинали вказаний пункт пропуску упродовж доби в обох напрямках, тоді як за минулу добу цей показник склав 100 транспортних засобів.

Як відомо, польській та українській сторонами вже вдалося погодити певні заходи для врегулювання ситуації, шо триває на кордоні майже місяць. Зокрема КПП "Угринів-Долгобичув" відкрили для проїзду порожніх вантажівок, а у системі єЧерга створили окремі паси для транспортних засобів на пунктах пропуску "Ягодин-Дорогуськ" та "Краківець-Корчова". А от скасування чи внесення змін до транспортного безвізу не обговорювалось.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 4 грудня відбудеться зустріч міністрів транспорту країн ЄС, де обговорюватиметься серед інших і питання блокади польсько-українського кордону. Віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін прогнозує, що в ході цього заходу Польща, Угорщина та Словаччина будуть відстоювати позицію, що треба повернути дозволи. 

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.