Саміт Україна-ЄС: чи виконав Київ сім рекомендацій від Євросоюзу

Саміт Україна-ЄС: чи виконав Київ сім рекомендацій від Євросоюзу

Керівництво ЄС, вперше аж 15 єврокомісарів та посли, прибудуть до Києва на Саміт Україна-ЄС. Про що говоритимуть, та чи виконала Україна сім рекомендацій від Євросоюзу – в матеріалі "Ми-Україна".

"Це важливий сигнал для всієї Європи, для наших міжнародних партнерів й для росії в тому числі", - розповіла народний депутат, заступниця голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Марина Бардіна.

Головні теми: допомога Україні у боротьбі з росією, відбудова, стратегічне партнерство в економіці й, найголовніше, майбутнє членство України в ЄС.

"Політичний аспект – які строки варто називати нашим посадовцям для вступу в ЄС, які є реалістичні з тією динамікою, яка є зараз", - сказав політичний консультант Ярослав Божко.

Проти пришвидшеного вступу України виступили більшість великих країн-членів ЄС. Макрон, наприклад, публічно називає термін у 10 років. Голова українського уряду Денис Шмигаль має амбітніший план – два роки й повноправне членство.

"Це реалістичний план. Ми можемо показати реалістичність навіть на прикладі тих кроків, які Україна обіцяла виконати ще влітку. В принципі, ми це зробили", - додала Бардіна.

Мета цих пунктів – подолання корупції. Та які з них вдалося виконати?

"В судочинстві ми ліквідували Окружний адміністративний суд Києва. Ми маємо повноцінно робочу Вищу раду правосуддя й процес відбору Вищої кваліфікаційної комісії судів", - заявив заступник голови парламентського Комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин.

Крім того, нардеп Бардіна зауважила, що призначили голову САП й наразі відбувається конкурс на НАБУ. Також проголосований закон про медіа та закон про спільноти.

Вимоги до реформи від ЄС, які Україна виконала:

  • Реформа відбору суддів Конституційного суду;
  • Провадження судової реформи;
  • Антикорупційна реформа;
  • Боротьба з відмиванням коштів;
  • Втілення антиолігархічного закону;
  • Узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • Зміна законодавства про нацменшини.

Очікуваний реєстр олігархів усе ще у розробці, втім час усунути прогалини все ще є.

Нагадаємо, саміт Україна-ЄС відбудеться 3 лютого у Києві. Напередодні зустрічі відбудуться консультації між Європейською комісією та українським урядом. Центральним питанням саміту Україна-ЄС буде оцінка прогресу, якого вже досягла Україна, та подальше відкриття переговорів про вступ, торкнуться також багатьох інших тем, пов’язаних з війною Росії проти України.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Гуменюк заявила про імовірну підготовку рф до нової ракетної атаки.

Головне