Під час четвертого саміту Ради Європи, який відбудеться у травні 2023 року, лідери країн-членів обговорять механізм компенсації українському народові збитків, які нанесла російська федерація.
Про це розповіла народний депутат, заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Ми-Україна".
"Це не просто саміт Ради Європи, це саміт лідерів 46 країн, які входять у Раду Європи. Це буде найвищий політичний рівень представництва. В Раду Європи входять всі країни ЄС, але це ширша європейська організація, яка включає і Україну, але вже не включає росію. Тема України буде топовою, бо це найбільший військовий конфлікт на території європейського континенту з часів Другої світової війни. Для нас важливо мати якийсь практичний вихід з цього", - розповіла вона.
За її словами, Рада Європи має прийняти рішення щодо конструювання реєстру збитків. Цей реєстр буде розташований у Гаазі.
"Це перший елемент компенсаційного механізму, щоб Україна як держава, і як люди, змогли подавати туди свої заявки на відшкодування від дій росії. Для цього ланцюжка потрібні політичні рішення країн, які мають конфісковані активи (рф, - ред.). Згодом ці активи можуть передати Україні", - додала Кравчук.
Нагадаємо, четвертий саміт в історії Ради Європи відбудеться у Рейк’явіку у травні 2023 року. Рішення скликати саміт було прийнято після звіту, представленого аналітичною Групою високого рівня у жовтні під головуванням колишнього президента Ірландії Мері Робінсон, до складу якої входять провідні політичні діячі з усієї Європи. Група сформулювала тридцять рекомендацій, як Раді Європи ефективно реагувати на виклики, пов’язані з війною в Україні, шляхом подвоєння інвестицій у просування демократії, прав людини та верховенства права.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, росія використовує всі можливі методи виявлення української ППО: радіолокаційну, агентурну, повітряну, космічну види розвідки.