Розстріл українських полонених під Бахмутом: в Офісі генпрокурора зробили заяву

Розстріл українських полонених під Бахмутом: в Офісі генпрокурора зробили заяву

Офіс генерального прокурора оголосив про початок розслідування щодо розстрілу беззбройних українських військовополонених у Бахмутському районі.

У повідомленні у Telegram-каналі Офісу генпрокурора зазначено, що розслідування стосується порушення законів та норм війни, поєднаного з умисним вбивством (згідно зі статтею 438 частини 2 Кримінального кодексу України).

Напередодні, 24 лютого 2024 року, в одному з Telegram-каналів було опубліковане відео, на якому видно, як російські військові під час штурму українських позицій між селами Іванівське та Хромове Донецької області стріляють у сімох полонених українських військовослужбовців.

У відомстві зафіксували, що російські військові спочатку наказали українським захисникам вийти з окопу, а потім, зібравши їх разом, випустили по них автоматні черги.

Представники Офісу генпрокурора підкреслили, що російські військові умисно вбили поранених та беззбройних українських військовослужбовців, порушуючи норми міжнародного гуманітарного права.

Досудове розслідування злочину окупантів проводить головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.

Також у відомстві наголошено, що наразі в Україні триває розслідування 19 кримінальних проваджень за фактами вбивства 45 українських військовополонених.

Розстріл українських полонених підтвердив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Це не перший випадок порушення росією законів та норм війни. 18 лютого у Сухопутних військах заявили про розстріл окупантами двох українських військовополонених.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Чорному морі постійно перебувають у бойовій готовності 10 ракетоносіїв.

Головне