Російський оборонний сектор, ймовірно, вдається до використання праці ув'язнених. Це потрібно для задоволення виробництва у воєнний час. До такої діяльності вже залучені щонайменше сотні людей з місць позбавлення волі.
Про це пише пресслужба Міністерства оборони Великої Британії на Twitter-сторінці з посиланням на інформацію розвідки. Як зазначається, у листопаді 2022 року Уралвагонзавод, найбільший виробник танків Росії, після зустрічі з Федеральною службою виконання покарань (ФСВП) повідомив, що прийме на роботу 250 ув'язнених.
"Маючи один із найвищих показників ув'язнених у світі, ФСВП наглядає за великою імперією, яка налічує понад 400 тисяч ув'язнених, і її часто звинувачують у крайній жорстокості та корупції", - йдеться у повідомленні розвідки.
У Росії існує традиція тюремної праці. Однак з 2017 року примусову працю як окреме кримінальне покарання знову узаконили. Ув'язнені є унікальним людським ресурсом, який російське керівництво може використовувати для підтримки так званої "спеціальної військової операції", у той час як охочих добровольців, як і раніше, залишається замало. Російський оборонно-промисловий комплекс перебуває під сильним тиском Кремля, тож потребує збільшення виробництва.
Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, у британській розвідці розповіли, що десантників Росії, які відступили від Херсона в листопаді, наразі перекинули на Донбас під Кремінну та Соледар.