росія готується до блокади Чорного моря: хто та як може допомогти Україні

росія готується до блокади Чорного моря: хто та як може допомогти Україні

росія блокує Чорне море. Крім того, загарбники на військовому кораблі погрожували цивільному судну. Окупанти вважають усі транспорти, що прямують у наші порти такими, що перевозять зброю. Від 17 липня, коли Москва вийшла із "зернової угоди", почала нещадно атакувати українські порти дронами та ракетами. У результаті – пошкоджено та знищено 26 об’єктів портової інфраструктури, як у Чорному морі, так і порту Рені.

Крім того, росія активізувала бойову підготовку своїх кораблів та морської авіації і вдосконалює систему оборони Криму. Також країна-агресорка замінувала підходи до наших портів, щоб звинуватити у підриві цивільних суден Україну.

Як будемо боронитися на морі та хто може допомогти Україні в цьому – в матеріалі "Ми-Україна".

Удари по портам України

Ракетні удари по портовій інфраструктурі та зерносховища, погрози атакувати усі цивільні судна, які прямують до українських портів Чорним морем. Перші такі вже звучать кораблям. Прикордонникам вдалося перехопити розмову росіян, які через відкритий канал вийшли на зв’язок із судном, що проходило неподалік одного з морських портів України.

Активізує бойову підготовку надводних сил та морської авіації Чорноморського флоту, готує кораблі та авіацію для блокування районів Чорного моря. За останній тиждень у морі не було менше 14 ворожих кораблів.

"Вони вже очевидно приміряються до тих провокацій, які спланували. Вони готують корабельне угруповування і воно в розширеному форматі протягом тижня представлено у відкритому морі", - розповіла начальниця пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Рада Україна-НАТО

Через загрозу росії цього тижня зібралися на засідання новоствореної Ради Україна-НАТО. Скликати кризові наради з НАТО – можливість, яку Україна отримала на саміті у Вільнюсі. Нею довелося скористатися фактично відразу. Посли 32 країн-членів НАТО та Україна зібралися у штаб-квартирі в Брюсселі. Генсек Альянсу після зустрічі заявив, що “розмова була важливою”.

“Ми засуджуємо вихід росії із зернової угоди, її цинічне використання голоду як зброї та її небезпечні дії у Чорному морі. НАТО єдине – союзники продовжують активізуватися на користь України та посилюють пильність у регіоні”, – написав Єнс Столтенберг.

Патрулюватимуть та вестимуть розвідку у Чорному морі посилено за допомогою морських патрульних літаків та безпілотників.

https://weukraine.tv/pidsumky-zasidannya-rady-ukrayina-nato/

Чи вдасться рф блокувати Чорне море?

В Інституті вивчення війни кажуть, що росії навряд чи вдасться реалізувати блокаду Чорного моря, адже повна російська блокада означала б, що сили рф змогли б відкривати вогонь по всіх суднах, які намагаються дістатися до України. Це спровокувало б військові конфлікти з прибережними країнами у Чорноморському регіоні, включно з членами НАТО – Румунією, Болгарією та Туреччиною. Проте, на думку експерта, Україні це навряд чи допоможе.

"Частина Чорного моря все одно буде за НАТівськими країнами. Вони ж не допустять у свою виключно економічну зону російські кораблі. Стріляти по кораблях НАТО вони не будуть, якщо вони будуть рухатися по маршрутах і виключно у економічній зоні вздовж узбережжя НАТівських країн. Але, Україну вони блокувати можуть і доступ до наших портів, і з наших портів", - розповів експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Шляхи вирішення проблеми

Допомогти Україні може лише Захід, переконаний експерт. Один з варіантів – перешкоджання судноплавству рф у Балтійському морі, або ж ускладнити їм мореплавання взагалі.

"Натиснути ще більше, щоб вони не могли заправлятися, заходити у порти більшості країн світу. Деякі флоти плавають, то треба закрити їм ці порти", - додав Осипенко.

Українська комісія при НАТО відзвітувала - всі союзники погодились, що найкраща відповідь на дії росії – надання Україні найсучасніших засобів ППО.

Одним із механізмів припинення блокади може бути практика, яка застосовувалась у Перській затоці, зазначив Джеймс Таврідіс, екскомандувач об’єднаних збройних сил НАТО у Європі. Сили Альянсу можуть супроводжувати судна з українською агропродукцією у Чорному морі, однак на це йти вони поки не збираються.

Як писав "Ми-Україна" раніше,  російські загарбники викрадають українських дітей з метою винищення наступного покоління захисників України.

Головне