Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про оновлення офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Документ передбачає новий перелік мов, які отримають особливий захист в Україні.
До захищених мов належатимуть: болгарська, гагаузька, кримськотатарська, новогрецька, німецька, польська, румунська, словацька, угорська, чеська та іврит. Російська та білоруська мови виключаються з цього переліку.
"Також пропонується оновити перелік мов, до яких застосовуватиметься відповідний режим підтримки та особливого захисту, передбачений Хартією. Зокрема, передбачено, що в Україні положення Хартії будуть застосовуватися до таких мов: болгарська, гагаузька, кримськотатарська, новогрецька, німецька, польська, румунська, словацька, угорська, чеська та іврит", - повідомив Мельничук.
Законопроєкт також пропонує замінити термін "мови меншин" на "міноритарні мови".
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Анголи Жуау Лоренсу, під час якої обговорив перспективи двосторонньої співпраці та подякував за підтримку територіальної цілісності України.
Як писали "Ми-Україна" раніше, два роки тому під час відступу з Херсона окупанти забрали 48 дітей із місцевого дитячого будинку. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.