Росіяни готують нову провокацію під фальшивим прапором на ЗАЕС, - Генштаб

Росіяни готують нову провокацію під фальшивим прапором на ЗАЕС, - Генштаб

Російське окупаційне військо планує провести провокацію на захопленій Запорізькій атомній електростанції. Про це попередили у Генеральному штабі ЗСУ.

"За наявними даними розвідки, російські терористи готуються до проведення чергової провокації на Запорізькій атомній електростанції - ще однієї операції під фальшивим прапором", - йдеться у повідомленні.

Водночас у Генштабі наголосили, що росія - це єдиний терорист у світі, який тримає в заручниках атомну станцію.

"росія є єдиним терористом у світі, який тримає в заручниках атомну станцію та використовує її для шантажу України та усього світу. Ніхто інший, окрім російських терористів, не ставив світ так близько до межі свідомої радіаційної катастрофи.

Лише за нещодавні тижні росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу нашої держави та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС", - заявили у Генеральному штабі.

Також зазначається, що Україна дуже відповідально ставиться до безпеки ядерних обʼєктів. 

"Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції. Допоки російські терористи знаходяться на ЗАЕС, тримають там свою бойову техінку та мають можливість проводити свої операції, безпека станції не може бути гарантована", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляли "Ми-Україна, уперше з кінця 2022 року всі шість енергоблоків тимчасово окупованої росіянами ЗАЕС перевели у стан "холодного зупину".

Головне