рф не може постійно атакувати Україну ракетами в масштабах 29 грудня, - ISW

рф не може постійно атакувати Україну ракетами в масштабах 29 грудня, - ISW

Російські запаси ракет та безпілотників, а також темпи виробництва, ймовірно, не дозволяють рф проводити регулярні широкомасштабні ракетні удари, але, ймовірно, дозволяють виконувати більш послідовні удари за допомогою дронів.

Інформація ця міститься у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

ISW представив статистику виробництва нових ракет у росії, яку опублікував генерал-майор Вадим Скібіцький з Головного управління розвідки Міністерства оборони України. За його даними, у жовтні 2023 року росіяни виготовили 115 високоточних ракет великої дальності, включаючи 30 крилатих ракет "Іскандер-М", 12 "Іскандер-К", 20 "Калібр", 40 Х-101, 9 Х-32 та 4 "Кинджал". У листопаді резерв росії нараховував 870 високоточних оперативно-стратегічних і стратегічних ракет, збільшившись на 285 ракет з серпня по листопад.

Звіт ISW вказує на те, що, незважаючи на часткове відновлення російських запасів крилатих ракет, темпи виробництва, які наводить Скібіцький, свідчать, що рф не готова до повторних великомасштабних ракетних ударів, порівняних з тими, які були 29 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Випробування відповідальністю: а що ти робив під час війни

ISW підкреслює, що росія може значно активізувати виробництво безпілотників "Shahed-136/131", але це буде можливо лише при розширенні виробництва в Алабузькій особливій економічній зоні Республіки Татарстан.

Інститут також повідомив, що попри одномісячну затримку в виробництві, підприємство в Алабузі має намір виготовити 1400 безпілотників "Shahed-136" в період від лютого до жовтня 2023 року і планує виробити загалом 6000 таких дронів до вересня 2025 року.

ISW вважає, що росія може продовжити наносити більш послідовні удари за допомогою дронів "Шахед", порівняно з ракетами, що підтверджують слова українських чиновників. Однак ISW застерігає, що росія не збирається зупинятися та планує продовжити широкомасштабні удари по Україні. Серія ударів 29 грудня, за словами аналітиків, стала результатом кількох місяців експериментів росії з різними комбінаціями безпілотників і ракет, а також спроб випробування української протиповітряної оборони.

Зазначаючи, що рф може намагатися підірвати моральний дух та здатність України продовжувати військові зусилля, ISW вбачає життєву важливість західної допомоги для здатності України відповідати на російські удари. Припинення такої підтримки, ймовірно, створить умови для розширення повітряної кампанії Росії в Україні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в росії поскаржились на масовану атаку українських дронів вночі.

Головне