Путін створює передумови для ескалації щодо країн Балтії, - ISW

Путін створює передумови для ескалації щодо країн Балтії, - ISW

Президент росії Володимир Путін інтенсифікує зусилля управління країною для створення інформаційних умов, спрямованих на майбутнє збільшення напруги проти балтійських країн.

Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що таким чином російський лідер намагається послабити НАТО.

Варто відзначити, що Путін висловив твердження, що Латвія та інші країни Балтії "виганяють (етнічних) росіян" зі своїх країн і ця ситуація "безпосередньо впливає на безпеку росії".

"Путін тривалий час використовував широке визначення суверенітету рф та применшував суверенітет колишніх радянських республік, і Москва тривалий час стверджувала, що має право захищати своїх "співвітчизників за кордоном", зокрема етнічних росіян та російськомовних за межами російських кордонів", – йдеться у повідомленні.

В звіті ISW не наводиться, що російська атака проти країн Балтії є неминучою чи ймовірною, але таким чином диктатор може створювати умови для майбутнього збільшення напруги щодо сусідніх країн, використовуючи агресивні дії під виглядом "захисту співвітчизників".

Аналітики також наголосили, що в грудні 2023 року Путін загрожував Фінляндії та "повторював заяви, які свідчать про його намір вимагати змін в НАТО, спрямовані на демонтаж блоку".

Як писав "Ми-Україна" раніше, Естонія планує припинити фінансування освіти російською мовою та прагне перейти на єдину естонськомовну освіту.

Головне