При Міноборони України з’явиться спеціальна структура для інтеграції F-16: що про це відомо

При Міноборони України з’явиться спеціальна структура для інтеграції F-16: що про це відомо

Спеціальну структуру для інтеграції західних винищувачів F-16 в Україні створили при Міністерстві оборони. Про це повідомив генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Він наголосив, що вже представив концепцію цієї структури західним партнерам у Копенгагені.

"На крок ближче до інтеграції F-16 в Україні. Прийняв участь у конференції за участю західних партнерів у Копенгагені (Данія), де представив концепцію - спеціально створеної при Міністерстві оборони України структури, основною метою якої є організація всебічного забезпечення неперервного процесу інтеграції багатоцільового літака F-16 у загальну систему Сил оборони України", - зазначив Павлюк.

Разом з тим він повідомив, що нова програма складатиметься з двох етапів

  • перший етап - "Швидкий трек" (розрахований до кінця 2024 року);
  • другий етап - "Масштабування".

У межах концепції робота буде зосереджена на розвитку інфраструктури аеродромів та її захисті,  відборі і навчанні льотного складу та іншого персоналу, а також на міжнароднії комунікації з партнерами щодо юридичних, фінансових, безпекових та інших питань.

"Розвиток спроможностей тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ, а разом із цим і переозброєння авіаційних бригад, - один із наших ключових пріоритетів. Станом на листопад 2023 року за сприяння іноземних експертів в Україні продовжується оцінка аеродромів для багатоцільових винищувачів, а перші українські льотчики та інженери продовжують навчання на F-16, яке розпочалося у серпні цьогоріч", - наголосив Павлюк.

Як повідомляли "Ми-Україна", Пентагон має намір забезпечити Україну запчастинами для сучасних винищувачів F-16. Крім того, Сполучені Штати вже залучені до навчань українських пілотів на цих літаках.

Головне