Посли ЄС дали "зелене світло" 13-у пакету санкцій проти рф

Посли ЄС дали

Посли Євросоюзу схвалили черговий - вже 13-1 за рахунком - пакет обмежувальних заходів проти росії. Про це поінформував брюссельський журналіст видання "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

"Посли ЄС щойно дали "зелене світло" 13-му пакету санкцій ЄС. Він має бути опублікований якраз перед 24 лютого", - зазначив він. 

Згодом це підтвердив Верховний представник Європейського союзу у закордонних справах та політиці безпеки Жозеп Боррель. 

"У нас є угода щодо 13-го пакету! Ми додаємо майже 200 фізичних та юридичних осіб до нашого пакету, внаслідок чого у списку ЄС їх буде понад 2000. З цим пакетом ми вживаємо більше заходів проти організацій, залучених в обхід, оборонний та військовий сектори", - заявив він.

Рішення вже привітала очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. 

"Ми маємо продовжувати послаблювати військову машину Путіна. Ввівши загалом 2000 списків, ми продовжуємо чинити сильний тиск на Кремль. Ми також продовжуємо скорочувати доступ рф до безпілотників", - прокоментувала вона сьогоднішнє рішення. 

За даними Reuters, санкційний пакет охопить близько 200 фізосіб та компаній, але не включатиме нових секторальних заходів.

Нагадаємо, Сполучені Штати підготували великий санкційний пакет проти рф. Нові обмежувальні заходи, про які буде оголошено 23 лютого, пов'язані із смертю в росії опозиціонера Олексія Навального та звірствами, які росіяни коять в Україні вже два роки. Нові обмеження стосуватимуться низки об'єктів, включно з "оборонкою" та промисловістю агресора, а також будуть націлені на джерела доходів для економіки рф.

Як писав "Ми-Україна" раніше, ЄС продовжив дію санкцій проти росії, які ввели у відповідь на окупацію частини території України до 24 лютого 2025 року.Рішення про продовження дії обмежувальних заходів проти рф ухвалили 19 лютого, воно набуло чинності на наступний день після публікації. 

Головне