Понад 40 держав підписали декларацію про створення реєстру збитків України від агресії рф, - Шмигаль

Понад 40 держав підписали декларацію про створення реєстру збитків України від агресії рф, - Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що у Європі підписали декларацію про створення реєстру збитків, завданих агресією росії проти України. Про це він написав у себе в Telegram.

"Щойно в Рейк’явіку підписали політичну декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією росії проти України. Дякую Раді Європи та всім державам-учасницям, які на високому рівні підтримали це знакове рішення", - зазначив очільник українського уряду.

Разом з тим він наголосив на важливості такого реєстру, оскільки він дозволить відшкодувати всі збитки, завдані війною росії в Україні.

"Реєстр є важливим етапом на шляху до справедливості та відшкодування Україні та українцям збитків, які росія завдала своєю жорстокою війною. Тепер необхідно забезпечити безпосередньо роботу Реєстру, аби постраждалі від російської агресії могли подавати свої заяви", - заявив Денис Шмигаль.

Також він розповів, що в рамках реєстру буде створено спеціальний механізм, який забезпечить виплату повного відшкодування з боку рф.

"Наша мета - створення комплексного механізму компенсації, який забезпечить виплату росією повного відшкодування Україні відповідно до міжнародного права. Зокрема за рахунок російських активів у світі. Рухаємося до мети разом із партнерами", - додав український прем'єр.

За його словами, підписали декларацію про реєстр збитків представники понад 40 держав.

"Проукраїнська коаліція міцна та єдина у боротьбі за справедливість та притягнення агресора до відповідальності", - наголосив Шмигаль.

Як повідомляли "Ми-Україна", на саміті Ради Європи у Рейк’явіку у вівторок, 16 травня, оголосили про створення міжнародного реєстру збитків, завданих Україні з початку повномасштабного російського вторгнення.

Головне