Після звільнення Криму - півострову, який з 2014 року перебуває під контролем росії - тотального "полювання на відьом" очікувати не варто. В ефірі "Ми-Україна" представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева розповіла, кого саме притягатимуть до відповідальності після деокупації українського півострова.
"Я скажу так, що запит на справедливість в українського суспільства , як того, що проживає в Криму, так і загалом, є дійсно дуже високим. І цей запит треба задовольнити, але це не означає, що абсолютно всіх людей, які проживають на окупованій території зараз ми маємо притягати до водевільності. Це абсолютно неправильний підхід, з цим не справиться ні наша пенітенціарна система, ні правоохоронні органи, ні суди. І в принципі цього не потрібно робити", - розповіла вона.
З її словами, більшість людей в окупованому Криму нині є жертвами окупації.Також є частина населення, що пішла працювати з окупаційною адміністрацією, але не приймала управлінських рішень, їх не очікуватиме кримінальне переслідування.
"Ті, що зрадили присязі - це судді, прокурори, правоохоронний блок, військові, особи, що займалися пропагандою і мілітаризацією освітнього процесу, звісно, вони не можуть бути звільнені від відповідальності та мають кримінально переслідуватися. Але це не сотні тисяч осіб, як може здатися, а це можливо кілька десятків осіб. Однозначно у нас буде індивідуальний підхід. Щодо кожної такої особи ми будемо дивився наслідки її дій... Перша теза , яку важливо почути нашим українським громадянам це те, що "полювання на відьом" на нашому українському півострові після звільнення ми не будемо влаштовувати", - наголосила Ташева.
Вона також додала, що до відповідальності неодмінно будуть притягнуті ті, "хто порушували права людини, чинили злочини геноциду, крали природні надбання української держави, забороняли прохід на берегову лінію".
Як писав "Ми-Україна" раніше, у ДБР повідомили, що суддя Олексій Тандир, який насмерть збив військовослужбовця Національної гвардії на блокпосту в Києві, може сісти на 10 років.